Alternatywne systemy płatności na Androidzie już wkrótce

Jak niedawno się okazało, Google umożliwi deweloperem na wykorzystanie konkurencyjnych systemów płatności w Europie. To działanie sprawi, że popularny system stanie się bardziej otwarty na usługi płatnicze firm trzecich.

 

Google Pay przestanie dominować

Twórcy aplikacji niezwiązanych z grami dostaną od Google zielone światło na wykorzystanie innych systemów płatności w Androidzie. Na początek dotyczyć będzie to tylko niektórych użytkowników na terenie Europy.
Można by pomyśleć, że Google nigdy nie zdecyduje się na taki ruch. Jednak do takich zmian amerykański gigant został zobligowany przez Komisję Europejską, która uchwaliła ustawę o rynkach cyfrowych. Jest to szeroki zestaw przepisów, których zadaniem jest ograniczenie siły rynkowej cyfrowych gigantów, a zwiększenie pola do działania mniejszym deweloperom.

 

 

Systemy płatnicze w Androidzie na terenie Europy

Wprowadzone przepisy mają zabraniać dużym firmom technologicznym, takim jak Google czy Apple, preferowania własnych usług w stosunku do swoich rywali, którzy polegają na sklepach z aplikacjami.
Takie zmiany planowane są również w Stanach Zjednoczonych, jednak na razie nie wiadomo nic więcej na ten temat.
Google poinformowało, że planowana zmiana będzie obejmować Europejski Obszar Gospodarczy, w skład którego wchodzą państwa członkowskie Unii Europejskiej, a także kilka innych krajów.

 

Wdrożenie innych systemów płatności nie będzie łatwe

Warto odnotować, że Apple wyraziło swoje obawy związane z tymi planami, argumentując swoje zdanie obawami przed osłabieniem bezpieczeństwa użytkowników w związku z działaniem alternatywnych systemów płatności. Google dodało zaś, że programiści, którzy korzystać zamierzają korzystać z innego systemu rozliczeniowego będą musieli spełnić odpowiednie wymagania dotyczące ochrony użytkowników. Jak widać, wprowadzenie odpowiednich systemów płatności wcale nie będzie takie łatwe.
Ponadto trzeba sobie zdawać sprawę z faktu, że zarówno Google, jak i Apple, korzystając z własnych systemów płatności , pobierają odpowiednie prowizje i dzięki temu zarabiają mnóstwo pieniędzy. Aby nie być stratnym, deweloperzy, którzy będą zamierzali zdecydować się na inny system płatności, nadal będą zobligowani do uiszczania opłat za usługi płatnicze i przestrzegać warunków amerykańskich gigantów. Opłaty dla programistów zostaną obniżone o 3%, gdy konsument zdecyduje się na inny system rozliczeniowy. Firma stwierdziła, że dla wielu twórców aplikacji będzie to zazwyczaj oznaczać zmianę z opłaty z 15% na 12%.

Sprawdź naszą ofertę

Jedyni tacy

Czy jesteśmy jedyni? Tak. My się staramy żeby zrobić coś adekwatnie do wymogów. Nie dbamy tylko o swój interes ale także o to, by nasi klienci byli zadowoleni. Nie szukamy jednorazowych zleceń. Sztuką jest wykonać pracę tak, żeby każda ze stron była zadowolona. Czy drutujemy? Jak trzeba to tak. Jeśli projekt ma działać krótko to po co klient ma płacić za super kod, którego i tak nie widać. Trzeba robić dobrze tam, gdzie trzeba robić dobrze.